UŚ w konkursie MediaTory

Mamy przyjemność poinformować, że Uniwersytet Śląski dołączył do znakomitego konkursu dla studentów dziennikarstwa. MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie to plebiscyt, w którym studenci doceniają swe zawodowe autorytety. Celem konkursu jest wyłonienie najwybitniejszych (zdaniem studentów dziennikarstwa), osobowości medialnych w wymienionych poniżej kategoriach. Koordynatorką konkursu z ramienia Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa jest nasza doktorantka - mgr Karolina Polińska. Statuetki zostaną wręczone zwycięzcom 2 grudnia w Krakowie, na uroczystej gali. Strona internetowa konkursu: www.mediatory.pl.

AuTORytet – nagroda doceniająca wieloletnią pracę dziennikarską, przyznawana osobom szczególnie zasłużonym i cenionym w świecie mediów (wszystkie rodzaje mediów tj. prasa, radia, TV, Internet).
TORpeda – (news-reporter, reporter) dziennikarz informacyjny, sportowy, przygotowujący/prezentujący relacje reporterskie (wszystkie rodzaje mediów tj. prasa, radio, TV, Internet).
NawigaTOR – (publicysta) dziennikarz opisujący, komentujący, wyjaśniający otaczającą nas rzeczywistość: społeczną, polityczną, ekonomiczną.
AkumulaTOR - (rozrywka/kultura/reportaż) dziennikarze, prezentujący lub promujący pozytywny przekaz medialny, nowe trendy i zjawiska w szeroko rozumianej kulturze (wszystkie rodzaje mediów tj. prasa, radio, TV, Internet) oraz dziennikarze programów rozrywkowych.
DetonaTOR – (wydarzenie medialne) autor lub osoba odpowiedzialna za realizację/przygotowanie najbardziej spektakularnego projektu/przekazu medialnego w danym roku akademickim (wszystkie rodzaje mediów tj. prasa, radio, TV, Internet).
ProwokaTOR – dziennikarz lub redakcja, która podjęła kontrowersyjną, dyskutowaną przez studentów decyzję.
InicjaTOR – dziennikarz lub redakcja promująca oryginalny sposób uprawiania zawodu, wychodząca poza kanony tradycyjnego dziennikarstwa.
ReformaTOR – dziennikarz lub redakcja, których publikacje lub materiały przyczyniają się bądź tworzą warunki do poprawy rzeczywistości w danej sferze życia społecznego.
ObserwaTOR – publikacje, których autorzy bacznie obserwując rzeczywistość, poszerzają nasze horyzonty, tworząc prawdziwe opowieści z innego –choć często bliskiego nam –świata.