Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Jan Patočka i inni. W kręgu czeskiej filozofii, historii, polityki i kultury"

Samorząd Studiów Doktoranckich WNS oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Jan Patočka i inni. W kręgu czeskiej filozofii, historii, polityki i kultury", która odbędzie się 2.06-3.06.2017 r. w Katowicach w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (ul. Bankowa 11a) oraz Śląskim Centrum Wolności i Solidarności (ul. Wincentego Pola 38, przy KWK Wujek).
Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia związane ze społeczeństwem czeskim, jego przeszłością i teraźniejszością. Chcielibyśmy upamiętnić postać Jana Patočki, rzecznika Karty 77, którego czterdziesta rocznica śmierci przypada w tym roku. Pragniemy w międzynarodowym gronie rozmawiać o koncepcji Europy Środkowej, dziedzictwie kulturowym Czech oraz słynnych Czechach. Naszym punktem odniesienia będzie problematyka dziejów i świata naturalnego oraz Europy, narodu, cywilizacji, wojny, którą zajmował się w rozprawach i esejach Patočka. W planach jest publikacja pokonferencyjna w punktowanym czasopiśmie naukowym „Pisma Humanistyczne”, w którym opublikowane zostaną pozytywnie zrecenzowane teksty. Wykłady eksperckie wygłoszą Ivan Chvatík z praskiego Centrum Badań Teoretycznych oraz prof. Zdzisław Krasnodębski. Więcej szczegółów i informacje dotyczące sposobu zgłaszania w rozwinięciu.
 
Zakwaterowanie zapewniamy w pokojach gościnnych Zacisze w Katowicach przy ul. Słowackiego (ok. 10 min. od miejsca konferencji).
Opłata konferencyjna: 50 zł (obejmuje przerwy kawowe)
Wstęp dla słuchaczy: bezpłatny.
Czas trwania referatu: Do 20 min.
Języki konferencji: angielski, polski
Zgłoszenia: Do 15 kwietnia 2017 r. na adres mailowy
mgr Maciej Marmola Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
dr hab. Piotr Wróblewski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Formularz zgłoszeniowy
Decyzja o przyjęciu na konferencję: Do 30 kwietnia 2017 r.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok