Kurs obsługi dronów

dronyCentrum Medialne Uniwersytetu Śląskiego organizuje szkolenie z zakresu obsługi bezzałogowych statków latających (dronów). Kurs przygotowuje do egzaminu w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, a zdanie egzaminu jest warunkiem uzyskania świadectwa kwalifikacji.
 
Drony znajdują zastosowanie m.in.:
w badaniach naukowych,
w usługach komercyjnych,
w filmowaniu i fotografowaniu,
w ratownictwie,
w sztuce.
 
Szkolenie skierowane jest do studentów, doktorantów, absolwentów, pracowników, a także do osób niezwiązanych z Uniwersytetem Śląskim.
Kurs poprowadzą certyfikowani instruktorzy, obejmie on 30 godzin szkolenia teoretycznego oraz 10 godzin lotów, w tym lotów na symulatorze. Po zakończeniu szkolenia VLOS (z zakresu lotów w zasięgu wzroku) możliwe jest odbycie kursu BVLOS (z zakresu lotów poza zasięgiem wzroku) ułatwiającego znalezienie pracy w służbach mundurowych.
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt – adres e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Promocyjny koszt szkolenia to 970 zł/os. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty.
 
Zgłoszenia na pierwszą turę szkolenia przyjmowane są do 20 października 2017 roku. Spotkanie informacyjne połączone z zapisami na kurs odbędzie się w środę 25 października o godzinie 14.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala konferencyjna 133 w Studenckiej Strefie Aktywności).
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok