INSTYTUT SOCJOLOGII

Jesteśmy jednym z ważniejszych ośrodków socjologicznych w Polsce. Od ponad 40 lat prowadzimy studia socjologiczne skoncentrowane wokół głównych problemów społecznych regionu przemysłowego, socjologii miasta, globalnych przemian i ich społecznych konsekwencji. Nasi pracownicy naukowi - których dorobek ceniony jest w kraju i za granicą - prowadzą interesujące projekty badawcze oraz podejmują wspólne wzywania dla środowisk lokalnych oraz świata gospodarki i kultury. Naszą szczególnego rodzaju wspólnotę wykładowców i studentów charakteryzuje aktywna postawa dociekliwości badawczej, a także zdolność kreatywnego myślenia i poszukiwania nowych rozwiązań. Nasze osiągnięcia dydaktyczne są efektem doświadczenia, które zdobywamy jako badacze oraz praktycy. Z całą pewnością specjalizujemy się w objaśnianiu mechanizmów społecznych ludzkich zachowań oraz konstruowaniu i wykorzystaniu narzędzi ich analizy. Prowadzimy studia licencjackie i magisterskie na kierunkach socjologia oraz praca socjalna w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Więcej informacji na stronie internetowej Instytutu Socjologii

 
Dyrektor Instytutu:
dr hab. Tomasz Nawrocki 
Tel. 32 359 18 89 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat Instytutu Socjologii
mgr Magdalena Okularczyk
pok. 218
Tel. 32 359 2130
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat Studium Pracy Socjalnej
Katarzyna Iwanow
pok. 1B
Tel. 32 359 2127
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Jednostki organizacyjne w Instytucie Socjologii:
  • Zakład Socjologii Ogólnej;
  • Zakład Socjologii Organizacji, Gospodarki i Metodologii Badań Społecznych;
  • Zakład Socjologii Polityki;
  • Zakład Badań Kultury Współczesnej;
  • Zakład Socjologii Wiedzy;
  • Zakład Socjologii Rozwoju;
  • Studium Pracy Socjalnej.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok