INSTYTUT NAUK POLITYCZNYCH I DZIENNIKARSTWA

Jesteśmy czołowym Instytutem kształcącym od ponad 40 lat absolwentów dla instytucji politycznych, organizacji lokalnych, regionalnych i międzynarodowych oraz mediów i organów bezpieczeństwa. Na kierunkach prowadzonych w naszym Instytucie nauczysz się rozumienia zjawisk i procesów politycznych w skali lokalnej, państwowej, regionalnej i globalnej. Nasi pracownicy posiadają szeroką wiedzę dotyczącą funkcjonowania sfery polityki, bezpieczeństwa, mediów i stosunków międzynarodowych, która umożliwia rozumienie dynamiki zmian politycznych, społecznych, jak również strategii decyzyjnych w skali państwowej i międzynarodowej. Prowadzą badania i projekty naukowe we współpracy z ośrodkami krajowymi i zagranicznymi oraz ściśle współpracują z otoczeniem zewnętrznym. Biorąc pod uwagę specyfikę poszczególnych kierunków wyjątkowy nacisk położony jest na zajęcia warsztatowe i praktyki, na których będziesz mógł zapoznać się z tajnikami pracy dziennikarza, polityka, specjalisty pracującego w instytucjach publicznych. Nasze studia I stopnia obejmują kierunki: Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe, Doradztwo polityczne i publiczne, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Politologia. Studia magisterskie obejmują Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz Politologię.

 
Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa:
prof. UŚ dr hab. Mariusz Kolczyński
Tel. 32 359-21-31,
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa:
Krystyna Solak
pok. 113
Tel: 32 359 2131
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Zakłady w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa:
  • Zakład Teorii Polityki i Myśli Politycznej;
  • Zakład Dziennikarstwa;
  • Zakład Stosunków Międzynarodowych;
  • Zakład Komunikacji Społecznej;
  • Zakład Systemów Politycznych Państw Wysoko Rozwiniętych;
  • Zakład Systemów Politycznych Polski i Państw Europy Środkowej i Wschodniej;
  • Zakład Polityki Społecznej;
  • Zakład Badań nad Zachowaniami Politycznymi;
  • Zakład Komunikowania Międzynarodowego i Systemów Medialnych.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok