INSTYTUT FILOZOFII

Jako jeden z ważniejszych ośrodków kształcących w zakresie filozofii w Polsce jesteśmy dumni, że od ponad 40 lat przygotowujemy ludzi zdolnych do odnalezienia się na rynku pracy we wszystkich profesjach wymagających łatwości uczenia się, kreatywnego podejścia do problemów, otwartości umysłu na nowe wyzwania. Świadczą o tym losy naszych absolwentów, z którymi konsekwentnie utrzymujemy przyjacielskie relacje. Analizy prowadzone przez naszych pracowników nawiązują do tradycji filozofii w jej klasycznej postaci, ale i do praktycznego jej zastosowania. Nasi pracownicy są doceniani, jako specjaliści o unikatowej wiedzy i umiejętnościach, które w gospodarce opartej, nie na wytwarzaniu materialnych przedmiotów, lecz na przetwarzaniu symboli/informacji okazują się szczególnie pożądani. Studia licencjackie prowadzimy studia na kierunkach: Doradztwo filozoficzne i coaching , Filozofia,  Kognitywistyka  - natomiast na studiach magisterskich, na kierunkach: Doradztwo filozoficzne i coaching, Filozofia. 
 
Dyrektor Instytutu:
dr hab. Dariusz Kubok
Tel. (032) 359-21-29,
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat Instytutu Filozofii:
mgr Ewa Głuszek
pok. 325
Tel.: +48 32 359 2129, +48 32 359 1824
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Zakłady w Instytucie Filozofiii
  • Zakład Antropologii Filozoficznej i Kognitywistyki;
  • Zakład Etyki;
  • Zakład Filozofii Praktycznej i Coachingu;
  • Zakład Filozofii w Polsce;
  • Zakład Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej;
  • Zakład Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej;
  • Zakład Logiki i Metodologii.

Instytut Filozofii

Dyrektor Instytutu:

dr hab. Dariusz Kubok

tel. (032) 359-21-29,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jako jeden z ważniejszych ośrodków kształcących w zakresie filozofii w Polsce jesteśmy dumni, że od ponad 40 lat przygotowujemy ludzi zdolnych do odnalezienia się na rynku pracy we wszystkich profesjach wymagających łatwości uczenia się, kreatywnego podejścia do problemów, otwartości umysłu na nowe wyzwania. Świadczą o tym losy naszych absolwentów, z którymi konsekwentnie utrzymujemy przyjacielskie relacje. Analizy prowadzone przez naszych pracowników nawiązują do tradycji filozofii w jej klasycznej postaci, ale i do praktycznego jej zastosowania. Nasi pracownicy są doceniani, jako specjaliści o unikatowej wiedzy i umiejętnościach, które w gospodarce opartej, nie na wytwarzaniu materialnych przedmiotów, lecz na przetwarzaniu symboli/informacji okazują się szczególnie pożądani. Studia licencjackie prowadzimy studia na kierunkach: Doradztwo filozoficzne i coaching , Filozofia,  Kognitywistyka  - natomiast na studiach magisterskich, na kierunkach: Doradztwo filozoficzne i coaching, Filozofia.

 

 

1.      Zakład Antropologii Filozoficznej i Kognitywistyki

2.      Zakład Etyki

3.      Zakład Filozofii Praktycznej i Coachingu

4.      Zakład Filozofii w Polsce

5.      Zakładu Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej

6.      Zakład Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej

7.      Zakład Logiki i Metodologii

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok