Rada Programowo-Biznesowa Zakładu Historii Sztuki

W skład Rady wchodzą reprezentanci instytucji państwowych i prywatnych, które współtworzą obraz kultury i sztuki województwa śląskiego: miedzy innymi - Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie, Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, przedstawiciele prywatnych galerii i antykwariatów. W ramach współpracy biznesowi partnerzy prowadzą zajęcia dla studentów, (między innymi z rzemiosła artystycznego oraz muzealnictwa); umożliwiają studentom odbycie praktyk zawodowych w atrakcyjnych placówkach kulturalnych. Członkowie Rady Biznesowej mogą być ciałem doradczym w sprawie opiniowania programów kształcenia; rekomendowania tematów prac dyplomowych; dalszego poszukiwania miejsca pracy w zawodzie. Rada ma w planie kontynuację cyklicznego wydarzenia integrującego środowisko - Piknik Zakładu Historii Sztuki – którego inauguracja miała miejsce w maju 2016 roku. Posiedzenia Rady odbywają się w ramach spotkań organizacyjno – naukowych ZHSz. Przewodniczącą Rady jest dr Aneta Borowik Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.