Francja

 • Agencja Uniwersytecka ds. Frankofonii (AUF),
  Utworzenie na WNS oraz rozwój aktywności Akademickiego Centrum Sukcesu (AkCeS) należącego do europejskiej sieci CRU. Współpraca w ramach specjalności na studiach drugiego stopnia Kariery Europejskie w Administracji i Biznesie (osoba odpowiedzialna: dr hab. Robert Pyka).
 • Université de Rouen,
  Współpraca w realizacji projektu pt. Children Born of War - Past Present Future, realizowanego w ramachprogramuHoryzont 2020.
 • Ambasada Francji w Warszawie,
  Zatrudnienie w ramach wspólnego projektu francuskiego wykładowcy przedmiotów niejęzykowych, dr Sebastiana Bauvet, prowadzącego zajęcia w ramach specjalności na studiach drugiego stopnia Kariery Europejskie w Administracji i Biznesie oraz w wybranych do projektu trzech śląskich liceach (osoba odpowiedzialna: dr hab. Robert Pyka).
 • Instytut Studiów Politycznych w Lille (IEP),
  Współpraca w ramach specjalności na studiach drugiego stopnia Kariery Europejskie w Administracji i Biznesie. Wymiana wykładowców (osoba odpowiedzialna:dr Renata Jankowska).
 • Uniwersytet Jean Monnet w Saint-Etienne (UJM),
  Współpraca w ramach partnerstwa miast Katowic Saint-Etienne. Wymiana wykładowców w ramach programu Erasmus. Współpraca w ramach specjalnościami miejskich studiów drugiego stopnia (Alterville) (osoba odpowiedzialna: dr hab. Robert Pyka).
 • Observatory on Local Autonomy (OLA),
  Utworzenie na WNS oddziału tej międzynarodowej sieci badawczej koncentrującej uwagę na autonomii lojalnej i funkcjonowaniu samorządów terytorialnych. Udział we wspólnych projektach badawczych, konferencjach, publikacjach (osoba odpowiedzialna: dr hab. Robert Pyka).
 • Międzynarodowe Stowarzyszenie Socjologów Języka Francuskiego (AISLF),
  Współpraca w ramach międzynarodowej organizacji polegająca na udziale w projektach badawczych, publikacjach i sympozjach naukowych (osoba odpowiedzialna: dr hab. Robert Pyka).
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok