LIDER - kreowanie przywództwa i rozwoju zawodowego

 
 lider fb 2
 
W programie zajęcia z:
foto LIDER
Barbarą Kohlbrenner - doradcą wizerunkowym i trenerem rozwoju osobistego, ekspertem businesowym dress codu, stylistką TVN Style w programie 
„W poszukiwaniu piękna”, bohaterką książki "Sukces jest kobietą". Więcej: http://brb-doradztwowizerunkowe.pl/omnie/
 
 
 
 
 
 
Więcej informacji: TUTAJ
 
W ramach studiów odbędzie się Cykl spotkań z LIDERAMI:
 
agnieszka żebrowska dziurdzik Agnieszka Żebrowska-Dziurdzik - Dyrektor ds. klienta korporacyjnego PZU SA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Altus KatowiceAltus Katowice - właściciel Maciej Jaglarz - Prezes Zarządu ROTARIA S.A
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 WIĘCEJ INFORMACJI: TUTAJ
 
 
 
Studia Podyplomowe
LIDER – KREOWANIE PRZYWÓDZTWA I ROZWOJU ZAWODOWEGO
 
Opis studiów podyplomowych
Studia Podyplomowe „LIDER - kreowanie przywództwa i rozwoju zawodowego” są uruchamiane w celu doskonalenia pracowników na różnym szczeblu budowania swojej kariery zawodowej niezależnie od branży/dyscypliny naukowej, aby w umiejętny i profesjonalny sposób stali się LIDERAMI – czyli osobami potrafiącymi sprawnie zarządzać zespołem/grupą badawczą oraz budować swój autorytet, osobami które potrafią świadomie kreować swój wizerunek w rzeczywistości społecznej jak i w mediach społecznościowych, osobami które potrafią przeprowadzać mediacje i negocjacje (między współpracownikami i klientami), potrafią motywować pracowników z różnych kategorii wiekowych oraz samych siebie, potrafią zachowywać się zgodnie z zasadami savoir-vivre, etykiety i protokołu dyplomatycznego, potrafią zarządzać emocjami i stresem, potrafią zarządzać czasem, rozwiązywać sytuacje konfliktowe oraz zapobiegać konfliktom, potrafią przygotować profesjonalną prezentację multimedialną oraz wystąpienia publiczne (biznesowe, prasowe, konferencyjne etc.), potrafią umiejętnie wykorzystać techniki wymowy i emisji głosu, posiadają umiejętności godzenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym, potrafią wykorzystać wiedzę z zakresu komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz mechanizmy perswazji i wywierania wpływu, potrafią także wykorzystać mechanizmy asertywności i manipulacji oraz posiadają umiejętność autoprezentacji i autopromocji oraz znają zasady i działanie Foundraisingu.
 

Adresaci studiów podyplomowych

Studia podyplomowe skierowane są dla pracowników korporacji, menagerów, kierowników, dyrektorów, wykładowców akademickich, pracowników instytucji państwowych, dyrektorów placówek oświaty, kierowników i naczelników wydziałów oświaty i edukacji, nauczycieli oraz pracowników placówek gminnych i powiatowych, polityków, rzeczników prasowych, doradców zawodowych, doradców wizerunkowych, właścicieli małych, średnich i dużych firm oraz absolwentów studiów I, II i III stopnia.

  
Sylwetka absolwenta studiów podyplomowych
Ukończenie studiów podyplomowych „Lider – kreowanie przywództwa i rozwoju zawodowego” przyczyni się do doskonalenia kompetencji miękkich, które wpłyną w największym stopniu na budowanie osobistej przewagi konkurencyjnej na rynku pracy, na budowanie autorytetu oraz na osiąganie sukcesów zawodowych.
Absolwent studiów podyplomowych będzie mógł wykorzystać zdobyte umiejętności
w zarządzaniu zespołem - byciu LIDEREM, motywowaniu pracowników, rozwiązywaniu
i zapobieganiu konfliktów, zarządzaniu czasem i emocjami. Absolwent także będzie posiadał umiejętności autoprezentacji, autopromocji, mediacji i negocjacji, przygotowania profesjonalnych wystąpień publicznych, sztuki dyplomacji, kreowania wizerunku w mediach
i w rzeczywistości, będzie znał zasady Fundraisingu i będzie potrafił znaleźć równowagę między pracą a życiem rodzinnym.
 
Prowadzący

Prowadzący zajęcia na studiach podyplomowych to przede wszystkim wybitni uczeni Instytutu Socjologii, Instytutu Politologii oraz Instytutu Filozofii Wydziału Nauk Społecznych UŚ. Zajęcia prowadzone będą także przez: doradcę wizerunkowego, mediatora, coacha, aktora i  eksperta od savoir-vivre, etykiety i protokołu dyplomatycznego. W ramach zajęć praktycznych słuchacze będą uczestniczyć w cyklu spotkań z LIDERAMI różnych branż – z prezydentami miast, prezesami firm, menagerami, dyrektorami, którzy podczas spotkań podzielą się swoimi doświadczeniami realizowania swojej kariery zawodowej.  

 

Czas trwania studiów podyplomowych
Czas trwania: 2 semestry; Rozpoczęcie: 9 listopada 2019 r. ; Opłata za semestr: 2200 zł;
Zajęcia w soboty
 
Metody nauczania

W programie studiów kładziony jest nacisk przede wszystkim na pracę indywidualną oraz pracę w grupie, aby w jak najdoskonalszy sposób wykształcić w słuchaczach oczekiwane umiejętności. Prowadzący zajęcia będą wykorzystywali podczas zajęć najnowsze techniki i metody nauczania, takie jak: dyskusja dydaktyczna, case study, metoda sytuacyjna, metody programowe z użyciem komputera, prezentacja multimedialna, wykład konwersatoryjny, metody poszukujące, burza mózgów, dyskusja moderowana przez prowadzącego, metoda stolików eksperckich, ćwiczenia z użyciem sprzętu radiowo-telewizyjnego, eksperyment, story telling, role playing, metoda podająca.

 
Wymagane dokumenty
• odpis dyplomu ukończenia studiów I lub II stopnia
• podanie oraz kwestionariusz osobowy
• 2 zdjęcia
• kserokopia dowodu osobistego
 
data rozpoczęcia
9 listopada 2019 r. -pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby kandydatów 
 
miejsce składania dokumentów
Wydział Nauk Społecznych
40-007 Katowice, ul. Bankowa 11, pok. 113
Tel. 32 359 11 09, Fax 32 359 21 26
www.is.wns.us.edu.pl

Kierownik: dr Katarzyna Juszczyk-Frelkiewicz, tel. 32 359 11 09,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretarz: mgr Magdalena Kosa, tel. 32 359 2131 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 
termin składania dokumentów
do 31 października 2019r. 

opłata
• opłata: 4400 zł za całe studia (przy opłatach jednorazowych)
• opłata: 2200 zł za semestr (przy opłatach jednorazowych), 2320 zł za semestr (przy opłatach ratalnych)

limit przyjęć
minimum 15 osób

dodatkowe informacje
Zajęcia odbywają się w soboty.
 
 
 
Inbwestycja w kadry BUR 1
 

Studia podyplomowe LIDER znajdują się w Bazie Usług Rozwojowych! Istnieje możliwość dofinansowania z UE!

Więcej informacji w poniższych linkach:

https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/uslugi/view?id=217775&preview=1 - link do strony studiów podyplomowych Lider w BUR.

Więcej informacji o dofinansowaniu, dokumenty do pobrania oraz punkty obsługi przedsiębiorcy: https://www.operatorpsf.pl/dofinansowanie/

 
 
 
REKRUTACJA
Do 31 października 2019 r.
ZAPRASZAMY !!!!
 
WNS plakat A3 1
 
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok