Wydział przyjazny niepełnosprawnym

Wydział Nauk Społecznych jest otwarty dla osób z każdym rodzajem niepełnosprawności. Jesteśmy przygotowani do zapewnienia wszystkim studentom pełnej realizacji programu studiów oraz komfortu studiowania. Wydział dostosowany jest do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Szczególnie ważne jest, aby niepełnosprawni studenci i doktoranci stanowili integralną część społeczności akademickiej. Dlatego do każdego studenta podchodzimy indywidualnie i dostosowujemy nasze działania do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami.
 
Wydziałowy koordynator ds. studenta niepełnosprawnego
mgr Monika Szpoczek-Sało
kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 514-401-541
 
Zadaniem wydziałowego koordynatora ds. studenta niepełnosprawnego jest wspieranie osób z niepełnosprawnością, poprzez:
•  pomoc w stworzeniu optymalnych  warunków do studiowania i osobistego rozwoju.
•  pomoc w dostosowywaniu wymogów formalnych i struktur administracyjnych do potrzeb osób niepełnosprawnych;
•  pomoc w dostępie do zasobów informacyjnych i zajęć dydaktycznych
•  integracja środowiska studentów niepełnosprawnych;
•  kształtowanie przychylnych postaw wobec osób niepełnosprawnych;
 
Indywidualne dostosowanie studiów jest to forma wsparcia polegająca na zoptymalizowanym trybie organizacji kształcenia. Skierowana jest do studentów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, którzy nie mogą realizować studiów na zasadach ogólnych ze względu na stan zdrowia. Pozwala ona na dostosowanie sposobów osiągania i weryfikacji efektów kształcenia do specyficznych potrzeb.
 
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Biura Obsługi Studenta Niepełnosprawnego: http://www.bon.us.edu.pl/zawnioskuj-o-dostosowanie
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok