Adam Stromidło

Myślę, że większość wspomina czas studiów jako jeden z najpiękniejszych okresów w życiu. Jestem wręcz przekonany, że na pewno takie odczucia towarzyszą moim koleżankom i kolegom, którzy w latach dziewięćdziesiątych studiowali kierunki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Miałem ten zaszczyt znaleźć się w elitarnej grupie socjologów - przypomnę, iż liczba studentów wszystkich roczników wraz z kadrą nie przekraczała 200 osób. Kameralna atmosfera miała wpływ na scementowanie się grupy i nawiązywanie przyjaźni. Natomiast wykwalifikowani, doświadczeni wykładowcy nie tylko przekazali nam wiedzę, ale i dobrze przygotowali do pełnienia wielu ról społecznych. Uzyskane kwalifikacje pomogły mi w budowaniu swojej kariery zawodowej, jak i społecznej. Prowadziłem swój biznes, pracowałem w samorządzie, a teraz od wielu lat zarządzam organizacjami pozarządowymi, realizując wiele ciekawych projektów.

Adam Stromidło
Przewodniczący Rady Głównej Polskiego Związku Głuchych w Warszawie