Marek Migalski

Marek MigalskiDlaczego warto studiować na WNS?

Bo jeśli nie chcesz się nudzić przez pięć lat i nie masz zamiaru przeznaczyć ich na skrupulatne przygotowywanie się do „wyścigu szczurów”, który czekać Cię będzie już za kilka lat, to możesz skorzystać z naszej oferty. Oferty obejmującej kilkanaście kierunków studiów. Jest w czym wybierać. Jeśli naprawdę interesuje Cię świat i jego wspaniałe tajemnice, to znajdziesz u nas wykładowców, którzy podzielają Twoje pasje. Musisz ich tylko chcieć odnaleźć. Nie marnuj czasu. Do zobaczenia na Wydziale.
 
Marek Migalski
poseł do Parlamentu Europejskiego,
wykładowca Wydziału Nauk Społecznych

Adam Stromidło

Myślę, że większość wspomina czas studiów jako jeden z najpiękniejszych okresów w życiu. Jestem wręcz przekonany, że na pewno takie odczucia towarzyszą moim koleżankom i kolegom, którzy w latach dziewięćdziesiątych studiowali kierunki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Miałem ten zaszczyt znaleźć się w elitarnej grupie socjologów - przypomnę, iż liczba studentów wszystkich roczników wraz z kadrą nie przekraczała 200 osób. Kameralna atmosfera miała wpływ na scementowanie się grupy i nawiązywanie przyjaźni. Natomiast wykwalifikowani, doświadczeni wykładowcy nie tylko przekazali nam wiedzę, ale i dobrze przygotowali do pełnienia wielu ról społecznych. Uzyskane kwalifikacje pomogły mi w budowaniu swojej kariery zawodowej, jak i społecznej. Prowadziłem swój biznes, pracowałem w samorządzie, a teraz od wielu lat zarządzam organizacjami pozarządowymi, realizując wiele ciekawych projektów.
 
Adam Stromidło
Przewodniczący Rady Głównej Polskiego Związku Głuchych w Warszawie
i Prezes Zarządu Oddziału Małopolskiego PZG w Krakowie

Aleksandra Sobczyk

Aleksandra SobczykUjął mnie praktyczny wymiar tych studiów, ważne kwestie poruszane na zajęciach i pytania, które podczas nich padały, przełożyły się na moje podejście do siebie, ludzi, świata i samego życia. Dzięki temu ja i całe moje życie bardzo się zmieniło. Robię to co kocham i cały czas się rozwijam. Z kompetencji coachingowych na co dzień korzystam, a nie tylko w sytuacjach zawodowych. Także, podczas studiów, poznałam wyjątkowych ludzi, na których zawsze mogę liczyć. Bardzo, bardzo skorzystałam jako osoba dzięki tym studiom i szczerze je polecam!
 
Aleksandra Sobczyk,
Coach Relacji,
Business Coach w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości

Maciej Klimek

Praca socjalna – magiczne słowa, które potrafią oderwać nas od myślenia stereotypowego! Obejmuje ona wszelkiego rodzaju poradnictwo prawne, ekonomiczne, psychologiczne, pedagogiczne, a także pomoc w prawidłowym załatwieniu konkretnych trudnych spraw życiowych. Pracownicy socjalni, jako profesjonaliści realizujący wymienione w ustawie zadania, stanowią zatem podstawową kadrę instytucji pomocy społecznej, choć zatrudniani mogą być także w coraz liczniej powstających organizacjach pozarządowych, stowarzyszeniach i wszelkich instytucjach, których zadaniem statutowym jest pomoc potrzebującym. Studia na kierunku Praca socjalna oparte są na programie, który stanowi połączenie kilku dziedzin. Należą do nich: socjologia, nauki o rodzinie, pedagogika specjalna, pedagogika ogólna, czy psychologia. Oczywiście, ta lista nie wyczerpuje wszystkich dziedzin wiedzy, które wykorzystuje pracownik socjalny. Studia na tym kierunku mają charakter praktyczny. Ich zadaniem jest przygotowanie absolwenta do umiejętności stosowania wniosków płynących z różnych dziedzin nauk humanistycznych i społecznych, w celach związanych z szeroko rozumianą pomocą społeczną.
Maciej Klimek
absolwent pracy socjalnej,
specjalista pozyskiwania środków zewnętrznych i wspierania organizacji pozarządowych w Jednostce Samorządu Terytorialnego

Agata Kłyszewska

Nauka na kierunku Praca Socjalna gwarantuje na obecnym, trudnym rynku pracy dobry, koncesjonowany zawód, który zwiększa szansę na późniejsze pozyskanie zatrudnienia, a doświadczona i niezwykle oddana  studentom kadra naukowa przekazuje szeroki zakres wiedzy, jak również kształtuje postawy adeptów szeroko rozumianej pracy socjalnej, dając  własną aktywnością najlepszy wzór i przykład ogromnej wrażliwości i bezinteresowności działań.
Już w czasie studiów podjęłam pracę w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach, gdzie miałam szansę skonfrontować zdobywaną wiedzę  z realiami życia, a w moim szczególnym przypadku udało mi się połączyć zawód i pracę z pasją i potrzebę niesienia pomocy słabszym, potrzebującym ludziom.
 
Agata Kłyszewska

Kaja Delewska

Dumnie mogę powiedzieć, że jestem Absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach! Studia dały mi niesamowite możliwości i pokazały wiele opcji rozwoju.
Cieszę się, że wybrałam taką opcję ponieważ poznałam wyjątkowych ludzi, nauczyłam się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy, przyswoiłam olbrzymią wiedzę i zobaczyłam co mogę zrobić w przyszłości.
Studia dają aparat pojęciowy, zmuszają do obcowania z rozmaitymi tekstami i narzędziami. Dają umiejętność oceny treści, występowania na forum publicznym, współpracy z ludźmi, radzenia sobie z problemami, organizacji swojej pracy, prowadzenia badań i szukania informacji.
Obecnie jestem szalenie zakochana w triathlonie, a co ciekawe i tu w świecie sportu można odnaleźć swoich wykładowców, którzy wydawali się być spokojnymi i statecznymi ludźmi.
 
Kaja Delewska
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok