mgr Maciej Marmola

Instytut: Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Profil naukowy: https://www.researchgate.net/profile/Maciej_Marmola

2) Proponowane pola współpracy

• Doradztwo wizerunkowe, szkolenia z zakresu autoprezentacji dla pracowników administracji publicznej;
  • Szkolenia antykorupcyjne dla podmiotów gospodarczych oraz dla organów administracji publicznej zgodne z wymogami wynikającymi z Rządowego Programu Przeciwdziałania Korupcji na lata 2014-2019 (Fundacja Akademicka IPSO ORDO);
  • Przygotowanie koncepcji i realizacja filmów promocyjnych oraz filmów dokumentalnych.

3) Sylwetka eksperta

Asystent w Zakładzie Badań nad Zachowaniami Politycznymi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Współpracował przy realizacji ogólnopolskich projektów badawczych (m.in. badania elektoratu w ramach projektu "Preferencje Polityczne" - 5 edycji, "Gra o regiony 2014. Wybory do Sejmików Wojewodztw"). Współautor koncepcji i realizator serii dokumentalnej Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich realizowanej we współpracy Muzeum Powstań Śląskich oraz Muzeum Historii Polski. Seria otrzymała prestiżowy tytuł Wydarzenia Historycznego Roku 2016 w kategorii Edukacja i Multimedia. Pełni funkcję rzecznika prasowego Wydziału Nauk Społecznych UŚ.

4) Doświadczenia - realizowane projekty badawcze i praktyczne

W latach 2011-2016 brał udział w ogólnopolskich badaniach elektoratu w ramach projektu "Preferencje Polityczne". W latach 2014-2015 koordynował projekt badawczy "Vademecum Śląsk", którego celem było gromadzenie danych empirycznych i prowadzenie analiz teoretycznych związanych ze specyfiką Śląska i jego mieszkańców. W 2016 roku był głównym realizatorem projektu Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra. Współpracuje z Fundacją Akademicką IPSO ORDO oraz Towarzystwem Inicjatyw Naukowych.

5) Sukcesy i nagrody

Zwycięstwo w plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku 2016 w kategorii Edukacja i Multimedia za serię dokumentalną Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich.
Wyróżnienie w XXXVII edycji konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2016 (kategoria edukacja) za projekt Filmowa Encyklopedia Powstań Ślaskich.
Wyróżnienie JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego dla najlepszych absolwentów roku akademickiego 2012/2013.
Wyróżnienie JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego dla najlepszych doktorantów (IX edycja - rok akademicki 2016/2017).