Mgr Agnieszka Miarka

Tytuł/stopień: magister
Instytut: Nauk Politycznych i Dziennikarstwa

2) Proponowane pola współpracy

Projekty badawcze i analizy.

3) Sylwetka eksperta

Asystent w Zakładzie Stosunków Międzynarodowych Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UŚ. Doktorantka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ w zakresie nauk o polityce. Magister politologii. Zainteresowania naukowe: separatyzm na obszarze poradzieckim, konflikty zbrojne w XXI w., bezpieczeństwo międzynarodowe w wymiarach politycznym i militarnym.

4) Doświadczenia - realizowane projekty badawcze i praktyczne

• Udział w projekcie badawczym pt. Stosunki Polski z mocarstwami w drugiej dekadzie XXI wieku. Projekt realizowany był przez Zakład Stosunków Międzynarodowych w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2016).
  • Udział w projekcie badawczym pt. Implikacje konfliktu ukraińskiego dla bezpieczeństwa Polski. Aspekty polityczne, wojskowe, gospodarcze oraz społeczne. Projekt realizowany był przez Zakład Stosunków Międzynarodowych w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach (2015).

5) Sukcesy i nagrody

Stypendystka Stypendium doktoranckiego dla najlepszych doktorantów Wydziału Nauk Społecznych roku akademickiego 2016/2017
Laureatka wyróżnienia Najlepszy absolwent roku akademickiego 2014/2015
W trakcie studiów magisterskich, laureatka VII edycji konkursu Wyróżnień Rektora Uniwersytetu Śląskiego za osiągnięcia w działalności naukowej