Once Explorers, Always Explorers

Śląski Festiwal Nauki Katowice oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach zapraszają na wykład specjalny pt. „Once Explorers, Always Explorers”  który odbędzie się 12 grudnia 2019 o godz. 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza (ul. Teatralna 16, Katowice).

Profesor Mark McCaughrean (Senior Advisor for Science & Exploration) przedstawi największe wyzwania związane ze współczesnymi badaniami Wszechświata, odsłoni sekrety najbardziej ambitnych misji kosmicznych oraz opowie historie ludzi, dzięki którym takie loty stają się możliwe.

Wykład odbędzie się w języku angielskim, będzie możliwość skorzystania z tłumaczenia symultanicznego. Wystąpienie profesora poprzedzi krótki koncert pt. Muzyczne powitanie w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza.

Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do 11 grudnia do godz. 9:00: https://www.formularze.us.edu.pl/form/index/1139.

Wydarzenie organizuje: Miasto Katowice oraz Science Now.

Partnerami są: Uniwersytet Śląski, Śląski Festiwal Nauki KATOWICE, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach.

78482102 2644985325568841 7900411664602759168 o