Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Koło Naukowe „Włącznik”, działające na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach we współpracy z placówkami i instytucjami z Katowic, organizuje 10 grudnia 2019 roku na Wydziale Nauk Społecznych (ul. Grażyńskiego 53) Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Celem wydarzenia jest  zapoznanie studentów i mieszkańców Katowic z obszerną ofertą wolontariatu w ich miejscu nauki i zamieszkania.

Podczas wykładu inauguracyjnego otwierającego obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza gościć będziemy wolontariuszkę i Prezes Fundacji „Mimo Wszystko”Panią  Annę Dymną wraz z Internetowym Analitykiem Rynku Osób Niepełnosprawnych w Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” Panem Januszem Świtajem, którzy podczas rozmowy moderowanej opowiedzą o swojej działalności.

Wierzymy, że zorganizowane wydarzenie wyposaży studentów i mieszkańców w wiedzę oraz w nowe umiejętności, które będą przydatne w profesjonalnej pracy zawodowej, jak i w życiu społecznym.

Plan wydarzenia:

9:30 - 9.45 (hol przy wejściu głównym)

Otwarcie wystawy prac Pawła Garncorza "Lubię linie"

9:45 - 11:30 (sala gimnastyczna)

Warsztaty z animacji czasu wolnego prowadzone przez Animator Center

9:45 - 11:30 (Aula Józefa Pietera)

Wolontariat w praktyce – prowadzenie dr Joanna Godawa

- O sztuce osób z niepełnosprawnością intelektualną – Sonia Wilk, Muzeum Śląskie W Katowicach

- Rysunkowe światy Pawła Garncorza – Piotr Zatorski, opiekun artystyczny P. Garcorza

- Wolontariat zagraniczny – Agnieszka Garncarz

- Od wolontariusza do maratończyka – Marek Wendreński

11:30 - 13:30 (Aula Józefa Pietera)

Inauguracja obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza – rozmowa moderowana, goście specjalni: Anna Dymna – Prezes i wolontariuszka Fundacji „Mimo Wszystko” oraz Janusz Świtaj – Internetowy Analityk Rynku Osób Niepełnosprawnych w Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko”

15:15 - 17:00 (sala 202)

Warsztat „ABC Wolontariatu” prowadzony przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach

9:30 - 17:30 (sala 209)

Warsztaty „Design Thinking” organizowane przez Google i Polski Fundusz Rozwoju

13.45 - 15.15 (sala 207 i Aula Józefa Pietera)

"Sercem pisane, czyli jak zostać przyjacielem Marzycielskiej Poczty?" warsztaty organizowane przez Koło Pedagogów Specjalnych "TAK"

Wydarzeniu będzie towarzyszyła giełda wolontariatu z udziałem organizacji z terenu województwa śląskiego:

-   Projektor- wolontariat studencki

• Fundacja „Dr Clown”- leczymy uśmiechem
  • Fundacja Dla Ludzi Potrzebujących Pomocy „Gniazdo”
  • Hospicjum św. Franciszka w Katowicach
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum w Gliwicach
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej- „Katowice Miasto Otwarte- Organizowanie Społeczności Lokalnej”

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby! Naprawdę warto!