WIELKIE BADANIE KOMPETENCJI

W związku z realizowanym przez Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach projektem „Studia i co dalej? – zwiększenie konkurencyjności studentów UŚ na rynku pracy” dofinansowanym ze środków  UE, Prorektor ds. Kształcenia i Studentów dr hab. prof. UŚ  Ryszard Koziołek ogłosił rok akademicki 2019/2020 rokiem Wielkiego Badania Kompetencji wśród studentów naszej Uczelni.
W związku z tym faktem zwracamy się o przekazanie nauczycielom akademickim (którzy prowadzą zajęcia, wykłady bądź seminaria ze studentami 2 lub 3 roku studiów I stopnia, 1 lub 2 roku studiów II stopnia oraz 4 lub 5 roku studiów jednolitych magisterskich) informacji o Wielkim Badaniu Kompetencji z prośbą o rozpowszechnienie tej wiadomości wśród swoich grup zajęciowych.

Wielkie Badanie Kompetencji jest testem online, który obejmuje kluczowe kompetencje, jakich oczekują pracodawcy od absolwentów naszego Uniwersytetu – ich wybór został dokonany w oparciu o badania oczekiwań pracodawców przeprowadzane cyklicznie przez Biuro Karier. Poznanie swoich mocnych stron stanowić będzie dla studentów ułatwienie w wejściu na rynek pracy – dzięki świadomości tego, na jakim poziomie przejawiają kompetencje kluczowe z punktu widzenia pracodawcy oraz mając do dyspozycji wskazówki rozwojowe zawarte w raporcie otrzymanym po przeprowadzonym badaniu będą wiedzieli, na co kłaść nacisk przy poszukiwaniu praktyki, stażu czy też zatrudnienia.

Udział w Wielkim Badaniu Kompetencji możliwy jest po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego (co jest wymogiem projektowym): https://formularze.us.edu.pl/kompetencje. Po dokonaniu zapisu, student otrzyma test do wypełnienia online.

W przypadku zainteresowania grupy co najmniej kilku studentów prosimy o kontakt z Biurem Karier w celu umówienia dogodnego terminu na przeprowadzenie badania bezpośrednio na Wydziale bądź w siedzibie Rektoratu. Możliwe jest zrealizowanie badania dla całej grupy studentów podczas wybranych zajęć dydaktycznych w razie zainteresowania prowadzącego.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z Wielkim Badaniem Kompetencji bądź realizacją projektu „Studia i co dalej? – zwiększenie konkurencyjności studentów UŚ na rynku pracy” prosimy o kontakt mailowy z Biurem Karier Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerami telefonów 32 359 20 32 / 32 359 19 82. Osobami kontaktowymi w tej sprawie są Pani Małgorzata Biylnik, Ewelina Kaleta, Ewa Cetnar-Tkaczyk – doradcy zawodowi dedykowani studentom poszczególnych wydziałów.