PROJEKT "EXILIUM"

Wyobraź sobie, że stoisz pośrodku pól, na zboczu góry, na brzegu morza, zastanawiając się nad swoim kolejnym krokiem. Opuściłaś/eś swój dom wczoraj… dwa tygodnie temu… sześć miesięcy temu… dwa lata temu. Jesteś w drodze. Jesteś małym punktem na mapie. Dokąd się udasz? Co zabierzesz ze sobą?
   Już niedługo w murach naszego Wydziału odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - PROJEKT "EXILIUM" dotyczący zjawiska migracji, organizowany we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla z Warszawy. Od 14.11. do 29.11. odbędzie się szereg interesujących wydarzeń:

14.11. godz. 11.30  - Uroczysta inauguracja (Aula im. Józefa Pietera w budynku Wydziału Nauk Społecznych, ul. Grażyńskiego 53 w Katowicach)
13.11. - 02.12. - wystawa fotografii Marty Bogdańskiej pt. "Wskażcie nam drogę gorzkiego wygnania"
25-26.11. - warsztaty dla studentów pt. "Ja-Ty-Migrant", prowadzenie: Marta Bogdańska i Maya Teryaki (obowiązują zapisy)
29.11. godz. 17.00 - spektakl interaktywny "Exilium" w wykonaniu Teatru Playback Self 3.0. z Warszawy (sala widowiskowa, Miejski Dom Kultury "Koszutka", ul. Grażyńskiego 47), wstęp wolny

Wszystkie szczegóły znajdują się na plakacie.

OFICJALNY PLAKAT PROJEKT EXILIUM WNS PNG