Aktualności

Rok akademicki 2019/2020 jest szczególny, bowiem przynosi istotne zmiany w strukturze i funkcjonowaniu naszej uczelni.
Od 1 października zaczęło działać w pełni nowe prawo o szkolnictwie wyższym i nauce w Polsce (tzw. Ustawa 2.0) oraz nasze przepisy wewnętrzne uchwalone przez  Senat Uniwersytetu Śląskiego, m.in.: nowy statut UŚ, nowe regulaminy, w tym najważniejsze dla kształcenia: regulamin organizacyjny, studiów oraz regulamin Szkoły Doktorskiej. Po raz pierwszy w historii UŚ mamy na wszystkich wydziałach te same godziny rozpoczynania i kończenia zajęć oraz te same długości przerw.

Pewne nowości zauważyliście od razu. Zmieniła się liczba wydziałów oraz niektóre ich nazwy. Wydział Pedagogiki i Psychologii  połączył się z Wydziałem Nauk Społecznych i otrzymał nazwę Wydział Nauk Społecznych.  Studenci Wydziału Pedagogiki i Psychologii  stali się studentami tegoż wydziału. Miejsce prowadzenia zajęć oraz dziekanaty dla poszczególnych kierunków nie ulegają zmianie.

Struktura organizacyjna Wydziału Nauk Społecznych:

• Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej
  • Instytut Nauk Politycznych
  • Instytut Pedagogiki
  • Instytut Psychologii
  • Instytut Socjologii

Życzymy Wam wiele radości i pożytku ze studiowania w nowym roku
akademickim 2019/2020.