Seminarium - UNIWERSYTET 2.0

Centrum Badawcze Polityki Publicznej i Problemów Regulacyjnych zaprasza na seminarium, UNIWERSYTET 2.0 - szanse i bariery wdrażania nowych regulacji prawnych w polskich uczelniach.

9:30   Poczęstunek powitalny
10:00  PROF. DR HAB. ANDRZEJ KOWALCZYK - JM REKTOR UŚ - otwarcie seminarium
10:15  DR ANNA BUDZANOWSKA - DYREKTOR GENERALNY MNiSW:  Ustawa 2.0 – i co dalej?
10:30  PROF. ZW. DR HAB. JANUSZ JANECZEK: Ustawa 2.0 – wydobyć to, co najlepsze
10:50  DR HAB. MACIEJ GÓRECKI: `Nauka równoległa` w zwierciadle Scopusa: przykład polskich nauk społecznych i humanistycznych

PANEL 1: Ustawa 2.0 a zmiany w uczelniach publicznych i niepublicznych

11:45  Bariery we wprowadzaniu nowej ustawy o szkolnictwie wyższym – prowadzi dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski Uczestnicy panelu:
Prof. dr hab. Jolanta Jabłońska-Bonca (ALK)
Dr hab. prof. SWPS Mikołaj Cześnik (SWPS)
Dr hab. prof. UG Anna Machnikowska (UG)
Dr hab. Waldemar Wojtasik (UŚ)
13:30  Kawa

PANEL 2: Nowy model uczelni a nawyki i strategie publikacyjne

13:45 Umiędzynarodowienie jako synergia strategii indywidualnych i instytucjonalnych – prowadzi dr hab. Natalia Letki Uczestnicy panelu:
Dr hab. prof. UW Karolina Safarzyńska (UW)
Dr hab. prof. UJ Michał Wierzchoń (UJ)
Dr Tomasz Żuradzki (UJ)
15:30 Obiad

PANEL 3: Rady Uczelni w praktyce

16:15 Rady uczelni jako narzędzie wspierania strategii uniwersytetów 2.0 – prowadzi dr hab. Dominik Antonowicz Uczestnicy panelu:
Dr Adam Szot (UMCS, IRSW)
Marcin Krukowski (AGH)
Justyna Morzy (UMK)
Piotr Uszok (UŚ)
18:00 Zakończenie seminarium

Miejsce: Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego Katowice, ul. św. Pawła 3
Dzień: 16.09.2019 r.
Godzina: 9.30 - 18.00
Liczba miejsc ograniczona, rejestracja na seminarium: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 0001