AKADEMIA DYPLOMACJI

W roku akademickim 2014/2015 rusza nowa inicjatywa edukacyjna Uniwersytetu Śląskiego – Akademia Dyplomacji, przeznaczona dla polityków, urzędników, a także studentów (którzy ukończyli trzeci rok studiów) zainteresowanych etykietą dyplomatyczną, międzynarodowymi stosunkami politycznymi i gospodarczymi oraz polityką zagraniczną. W ramach programu będą uruchomione następujące bloki tematyczne: protokół dyplomatyczny etykieta menedżera, wykłady połączone z debatami „okrągłego stołu”, warsztaty międzynarodowe, warsztaty z komunikacji, kulturowe obrazy świata oraz specjalistyczne zajęcia językowe.

Do grona wykładowców zostali zaproszeni przedstawiciele między innymi takich instytucji jak: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW, Regionalne Centrum Biznesu, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.