konferencja „Public Policy and Regulation – Methods, Limits and Dilemmas”-Zdjęcia

W dniu 14 marca 2019 r. w Katowicach odbyła się międzynarodowa konferencja „Public Policy and Regulation – Methods, Limits and Dilemmas”. Organizatorem przedsięwzięcia było Centrum Badawcze Polityki Publicznej i Problemów Regulacyjnych dzialające przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Otwarcia konferencji dokonał kierownik CBPR i prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej UŚ - dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski. Przybyłych gości powitała również zastepca kierownika CBPR dr hab. Agnieszka Turska-Kawa. Pierwszą sesję pt. „Policy Instruments for Good and Bad People” wygłosił prof. Yuval Feldman z Bar- Ilan University w Izraelu, a następnie dr hab. Karol Ojeniczak z Instytutu Nauk Społecznych SWPS w Warszawie z wystapieniem “Revisiting Behavioral Assumptions of Policy Instruments”. Drugą sesję rozpoczął prof. Jarosław Górniak z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a nastepnie swój głos zabrała dr Marta Żerkowska-Balas z SWPS w Warszawie w wystąpieniam "Education through democracy – young citizens as agents and subjects of policy". W ostatniej części konferencji głos zabrał Patrik Pavlovský z Faculty of Sicial and Economic Sciences, Comenius University in Bratislava, z wystąpieniem “Is nudging legitimate public policy? Practical and conceptual challenges to legitimacy of nudging as a public policy” oraz prof. Cass Sunstein z Harvard University z wystąpieniem „Nudge as a Means of Public Policy”, z którym łączyliśmy się za pomocą Internetu. W każdej sesji konferencji prelegenci udzielili odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników konferencji. Konferencja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem ze strony jej uczestników.

IMG 4551

IMG 4552