Seminarium w ramach cyklu „Problem granic w filozofii i nauce”

W środę 25 kwietnia 2018 roku o godz. 15.30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11, sala sympozjalna III) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach 19. edycji seminariów Instytutu Filozofii i Instytutu Fizyki UŚ poświęconych granicom naszej wiedzy.

„Granice (w) teologii” to tytuł wykładu, który wygłosi ks. prof. zw. dr hab. Jerzy Szymik z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Wystąpienie dotyczyć będzie m.in. granicy między wiarą i rozumem w kontekście badań teologicznych oraz przestrzeni przygranicznych, eksplorowanych od dwóch tysięcy lat przez tę naukę.

Streszczenie wykładu (pdf, 120 kB)

Program cyklu wykładów „Problem granic w filozofii i nauce” (dokument pdf, 111 kB)

19 granice web