Dr hab. Miron Lakomy odbędzie staż badawczy w University of Oxford

Dr hab. Miron Lakomy z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego został laureatem programu Short-Term Visiting Fellowship w Jesus College, w ramach którego odbędzie staż badawczy w University of Oxford. W trakcie pobytu w Wielkiej Brytanii, trwającego od 1 do 28 marca 2018 roku, planuje zrealizować projekt naukowy pt. „The advent of cyber jihad: early stages of the Islamist terrorist online propaganda”. Jego celem będzie identyfikacja źródeł oraz form pierwotnych propagandy islamskich organizacji terrorystycznych w internecie na przełomie XX i XXI wieku.

Jesus College oferuje kilka krótkoterminowych stypendiów wizytowych rocznie dedykowanych zarówno naukowcom, jak również osobom niebędącym pracownikami naukowymi, które mają znaczące osiągnięcia w dziedzinie sztuki, polityki lub życia publicznego.