Konkurs Dziennikarski im. Krystyny Bochenek dla dziennikarzy i studentów

Trwa VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek, którego inicjatorem jest śląskie środowisko dziennikarskie. Na autora najlepszej publikacji, która ukazała się w 2017 roku, czeka nagroda w wysokości 50 tys. zł. Nowością tegorocznej edycji jest wprowadzenie kategorii dla studentów.
Prace w kategorii głównej konkursu mogą zgłaszać autorzy lub redakcje wydawnictw, dzienników, czasopism, stacji radiowych, telewizyjnych, portali internetowych i kierownictwa zespołów filmowych. Konkurs skierowany jest nie tylko do dziennikarzy z województwa śląskiego, ale z całej Polski. Do konkursu dopuszczone zostaną prace spełniające najwyższe standardy dziennikarskie pod względem formy i języka, związek zgłaszanych prac z regionem nie musi być tematem wiodącym.
Do konkursu mogą przystąpić również studenci wszystkich typów szkół wyższych. W tej kategorii tematyka zgłaszanych prac powinna mieć związek z Górnym Śląskiem, Zagłębiem, Podbeskidziem lub Ziemią Częstochowską. Autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. zł ufundowaną przez rektora Uniwersytetu Śląskiego. Wyboru laureata dokona komisja konkursowa złożona z pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego.

Zwycięzców poznamy podczas gali rozdania nagród, która odbędzie się w piątek 20 kwietnia 2018 roku o godz. 17.00 na scenie w Malarni Teatru Śląskiego.
Organizatorami Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek są:
Fundacja im. Krystyny Bochenek,
Uniwersytet Śląski w Katowicach,
Województwo Śląskie,
Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.
Zgłoszenia do konkursu w obu kategoriach przyjmowane są do 25 stycznia 2018 roku. Regulamin oraz formularze dostępne są na stronie: www.konkurskbochenek.us.edu.pl. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: Uniwersytet Śląski w Katowicach, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice (pok. 135) – z dopiskiem „Konkurs im. K. Bochenek”.