Nowy koordynator Akademickiego Centrum Sukcesu (AkCeS)

Od 1 października 2017 r. Akademickie Centrum Sukcesu (AkCeS) przy Instytucie Socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach kontynuuje swoją działalność pod okiem nowego koordynatora, Pana Valentin Behra, naukowca związanego dotychczas z Uniwersytetem w Strasburgu we Francji. Trwająca od 2014 r. działalność AkCeSu jest zwieńczeniem pomyślnej współpracy Uniwersytetu Śląskiego z międzynarodową Agencją Uniwersytecką ds. Frakofonii oraz Ambasadą Francji w Polsce, które współfinansują to przedsięwzięcie. Misja nowego francuskojęzycznego wykładowcy obejmie m. in. animowanie nowoczesnej przestrzeni dydaktycznej Centrum jako ośrodka doskonałości i podnoszenia kompetencji. Zadanie to będzie realizowane poprzez organizowanie i wspieranie rozmaitych inicjatyw na rzecz promocji języka i kultury frankofońskiej, a także poprzez prowadzenie zajęć dydaktycznych w języku angielskim i francuskim na wszystkich poziomach kształcenia akademickiego oraz w trzech wybranych do projektu liceach z woj. śląskiego. Przez kilka ostatnich lat Valentin Behr prowadził zajęcia dydaktyczne z dziedziny nauk społecznych, w tym z socjologii polityki na Uniwersytecie w Strasburgu. Jest ponadto autorem rozprawy doktorskiej poświęconej polityce historycznej w Polsce. Dotychczasowe pobyty badawcze w Polsce oraz uzyskany stopień licencjata z języka polskiego pozwalają mu na swobodną komunikację w tym języku. Jego bogate doświadczenie dydaktyczne oraz zainteresowanie polską historią i sceną polityczną z pewnością będą stanowiły solidny fundament dla rozwoju polsko-francuskiej współpracy akademickiej, jak również umacniania działalności Akademickiego Centrum Sukcesu w Katowicach.