INFORMACJA

17 listopada 2016 roku odbył się Kongresu Polskiej Ligi Ukraińskich Studentów organizowany przez Zrzeszenie Ukraińskiego Biznesu w Polsce współpracującego z władzami Polski i Ukrainy. Seminarium miało miejsce na Uniwersytecie Koźmińskiego w Warszawie. Celem spotkania było rozpoczęcie współpracy ze społecznością studentów ukraińskojęzycznych na co dzień mieszkających i studiujących na uczelniach wyższych w Polsce, a także pomoc młodym ludziom w znalezieniu pracy w Polsce i wspierania ich rozwoju. W ramach Kongresu zaprezentowano dwa projekty: Studencką giełdę pracy oraz Studencką szkołę STARTUP.
Z ramienia Uniwersytetu Śląskiego w Kongresie Polskiej Ligi Ukraińskich Studentów udział wzięli: Natalia Balakhanova, Maryna Fesenko, Radostyna Borovyk i Rostyslav Fedoruk, studenci międzynarodowych studiów polskich pochodzący z Ukrainy.

5 grudnia 2016 r. o godzinie 10:00 w sali seminaryjnej Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (2 piętro) odbędzie się spotkanie dla studentów wszystkich wydziałów UŚ z Ukrainy, w czasie którego uczestnicy seminarium zrelacjonują koleżankom i kolegom jego przebieg, a także zaprezentują możliwości oferowane studentom przez Zrzeszenie Ukraińskiego Biznesu w Polsce. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, zachęcamy do udziału szczególnie studentów z Ukrainy.