Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Do 21 października 2016 roku trwa elektroniczna rejestracja uczestników Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności! Do uczestnictwa w Olimpiadzie zaprasza Uniwersytet Śląski w Katowicach, partner przedsięwzięcia. Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności jest inicjatywą edukacyjną konsorcjum tworzonego przez Uniwersytet Warszawski (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych), Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Akademię Sztuki Wojennej w Warszawie we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi z całego kraju.

Celem Olimpiady jest propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności, kreowanie postaw patriotycznych, krzewienie zrozumienia i tolerancji wobec drugiego człowieka. Pragniemy – rozwijając wiedzę akademicką i kreując kompetencje społeczne – wpływać na kształtowanie Polski bezpiecznej, Polski szanującej swoje tradycje, Polski przyjaznej wobec innych.

W Olimpiadzie tej uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – walczyć będą o 36 indeksów na studia w zakresie bezpieczeństwa w renomowanych wyższych uczelniach oraz o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Olimpiada jest wpisana na listę prowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej olimpiad interdyscyplinarnych.

Wszelkie szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej www.owobio.edu.pl

Kalendarium: 

• Zgłoszenia uczestników do Olimpiady poprzez elektroniczny formularz na stronie www.owobio.edu.pl do dnia 21 października 2016 r.
  • Nadsyłanie prac do Komitetów Okręgowych do dnia 14 listopada 2016 r.
  • Ogłoszenie wyników pierwszego etapu – 25 listopada 2016 r.
  • 9 grudnia 2016 r. – drugi etap Olimpiady (zawody okręgowe)
  • 24-25 marca 2017 r. – trzeci etap Olimpiady (zawody centralne)

Osoba do kontaktu: mgr Monika Szynol, Uniwersytet Śląski w Katowicach Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje: http://www.owobio.edu.pl/