"Żywa Książka" podczas Dni Otwartych Wydziału Nauk Społecznych

Zapraszamy licealistów i wszystkich zainteresowanych na Dni Otwarte Wydziału Nauk Społecznych, które odbędą się 13 października w godzinach 11-15.
Filmik zapraszający na dni otwarte Wydziału Nauk Społecznych.
Główny punkt wydarzeń stanowi akcja "Żywa Książka", czyli nowatorska forma indywidualnej rozmowy z wybranym wykładowcą Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, wzorowana na międzynarodowym formacie "Żywej Biblioteki”. Projekt skierowany jest do licealistów oraz wszystkich zainteresowanych naukami społecznymi. Każdy z uczestników ma możliwość „wypożyczenia” na kilka minut wybitnych ekspertów z zakresu historii, socjologii, filozofii, politologii i dziennikarstwa. Naukowiec, przedstawiając swoje pasje naukowe i zainteresowania badawcze, zachęca do rozmowy na ich temat. Na spotkanie z każdym wykładowcą rozmówca otrzymuje maksymalnie 15 minut. Może w tym czasie pytać o wszystko, pogłębiając swoją wiedzę z zakresu humanistyki i nauk społecznych. Przy wejściu do budynku WNS studenci będą informować licealistów o aktualnej dostępności poszczególnych wykładowców-książek. Dla wszystkich zainteresowanych historią, socjologią, filozofią, politologią czy dziennikarstwem "Żywa Książka" to wyjątkowa sposobność na poszerzenie swojej wiedzy i zapoznanie się ze specyfiką poszczególnych kierunków studiów prowadzonych na Wydziale. Stanowi także specyficzną formę darmowych korepetycji, udzielanych przez najlepszych ekspertów przygotowującym się do matury uczniom. Wykładowcy będą dostępni dla zainteresowanych w godzinach 11-13 w Bibliotece Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Ponadto, w godzinach 11-15 można również uczestniczyć w wykładach, pokazach filmowych, quizach i konkursach proponowanych przez poszczególne instytuty.

Szczegółowy plan "Żywej Książki"