Jan Patočka i inni. W kręgu czeskiej filozofii, historii, polityki i kultury

 Registration Closed
 
0
Category
Konferencje naukowe
Date
2017-06-02 09:00 - 2017-06-03 15:00
Venue
Sala Marmurowa w gmachu Sejmu Śląskiego przy ul. Jagiellońskiej oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności (ul. Wincentego Pola 38, przy KWK Wujek)
Attachment
Samorząd Studiów Doktoranckich WNS oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Jan Patočka i inni. W kręgu czeskiej filozofii, historii, polityki i kultury", która odbędzie się 2.06-3.06.2017 r. w Katowicach w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (ul. Bankowa 11a) oraz Śląskim Centrum Wolności i Solidarności (ul. Wincentego Pola 38, przy KWK Wujek).
 
Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia związane ze społeczeństwem czeskim, jego przeszłością i teraźniejszością. Chcielibyśmy upamiętnić postać Jana Patočki, rzecznika Karty 77, którego czterdziesta rocznica śmierci przypada w tym roku. Pragniemy w międzynarodowym gronie rozmawiać o koncepcji Europy Środkowej, dziedzictwie kulturowym Czech oraz słynnych Czechach. Naszym punktem odniesienia będzie problematyka dziejów i świata naturalnego oraz Europy, narodu, cywilizacji, wojny, którą zajmował się w rozprawach i esejach Patočka. W planach jest publikacja pokonferencyjna w punktowanym czasopiśmie naukowym „Pisma Humanistyczne”, w którym opublikowane zostaną pozytywnie zrecenzowane teksty.
 
Zakwaterowanie zapewniamy w pokojach gościnnych Zacisze w Katowicach przy ul. Słowackiego (ok. 10 min. od miejsca konferencji).
Wykład ekspercki: Ivan Chvatík, Centrum Badań Teoretycznych, Praga
Opłata konferencyjna: 50 zł (obejmuje przerwy kawowe)
Wstęp dla słuchaczy: bezpłatny.
Czas trwania referatu: Do 20 min.
Języki konferencji: angielski, polski
Zgłoszenia: Do 15 kwietnia 2017 r. na adres mailowy
mgr Maciej Marmola This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
dr hab. Piotr Wróblewski This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Formularz zgłoszeniowy
Decyzja o przyjęciu na konferencję: Do 30 kwietnia 2017 r.
 
 

All Dates

  • From 2017-06-02 09:00 to 2017-06-03 15:00

List of Participants

 No Participant 
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok