konferencja „Public Policy and Regulation – Methods, Limits and Dilemmas”-Zdjęcia

W dniu 14 marca 2019 r. w Katowicach odbyła się międzynarodowa konferencja „Public Policy and Regulation – Methods, Limits and Dilemmas”. Organizatorem przedsięwzięcia było Centrum Badawcze Polityki Publicznej i Problemów Regulacyjnych dzialające przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Otwarcia konferencji dokonał kierownik CBPR i prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej UŚ - dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski. Przybyłych gości powitała również zastepca kierownika CBPR dr hab. Agnieszka Turska-Kawa. Pierwszą sesję pt. „Policy Instruments for Good and Bad People” wygłosił prof. Yuval Feldman z Bar- Ilan University w Izraelu, a następnie dr hab. Karol Ojeniczak z Instytutu Nauk Społecznych SWPS w Warszawie z wystapieniem “Revisiting Behavioral Assumptions of Policy Instruments”. Drugą sesję rozpoczął prof. Jarosław Górniak z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a nastepnie swój głos zabrała dr Marta Żerkowska-Balas z SWPS w Warszawie w wystąpieniam "Education through democracy – young citizens as agents and subjects of policy". W ostatniej części konferencji głos zabrał Patrik Pavlovský z Faculty of Sicial and Economic Sciences, Comenius University in Bratislava, z wystąpieniem “Is nudging legitimate public policy? Practical and conceptual challenges to legitimacy of nudging as a public policy” oraz prof. Cass Sunstein z Harvard University z wystąpieniem „Nudge as a Means of Public Policy”, z którym łączyliśmy się za pomocą Internetu. W każdej sesji konferencji prelegenci udzielili odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników konferencji. Konferencja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem ze strony jej uczestników.

 IMG 4551

Tydzień WNS

Wydział Nauk Społecznych organizuje w nadchodącym tygodniu ( 25.03-29.03 ) cykl wykładów dla wybranych szkół średnich w naszym regionie. Przygotowaliśmy kilka wykładów w szkołach z Sosnowca, Zabrza, Katowic i Tychów.
Jest to specjalny czas kiedy to uczniowie tychże szkół  będą mogli skorzystać z wiedzy naszych fantastycznych wykładowców i dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy, zobaczyć jak takie wykłady wyglądają a także porozmawiać z wykładowcą i razem z nim odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące jego tematu i nie tylko.
Jesteśmy przekonani, że część naszych słuchaczy trafi do nas w październiku na wybrany kierunek studiów.

Współczesny wywiad – fakty i mity

Już 14 marca 2019 roku (godz. 11:10-12:40) w Auli im. K. Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ odbędzie się wykład
Vincenta V. Severskiego pt. „Współczesny wywiad – fakty i mity”.
Do wysłuchania wykładu i uczestnictwa w dyskusji zapraszamy wszystkich studentów, a w szczególności kierunku
Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe.
 

Godziny dziekańskie

UWAGA!
 
Na wniosek Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk Społecznych, dziekan Wydziału dr hab. prof. UŚ Kazimierz Miroszewski wyraził zgodę na godziny dziekańskie w dniu 22 lutego 2019 r. do godziny 11.10.
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok