Międzynarodowa konferencja "Metropolia pod napięciem"

Konferencja Metropolia 2017 05 09Serdecznie zapraszamy na międzynarodową konferencję „Metropolia pod napięciem”, która odbędzie się 29 września 2017 r. o godz. 9:30 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach.
Wydarzenie stanowi część sympozjum naukowego „Miasto pod napięciem”, organizowanego na Uniwersytecie Śląskim w dniach 28-29 września 2017 r.
Problematyka międzynarodowej konferencji „Metropolia pod napięciem” obejmuje zarówno polityczne, jak i organizacyjno-administracyjne, aspekty funkcjonowania obszarów metropolitalnych w Europie i na świecie. Przedmiotem dyskusji będzie także kwestia wielowymiarowego monitorowania i badania procesów zachodzących w obszarach metropolitalnych, co stanowi jedno z zadań powołanego z inicjatywy UŚ Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych. Do udziału w konferencji zaproszono licznych ekspertów z wybranych europejskich obszarów metropolitalnych, jak Lyon i Saint-Etienne we Francji czy Zagłębie Ruhry w Niemczech. Celem konferencji jest wreszcie analiza napięć i problemów występujących w obszarach metropolitalnych oraz omówienie metod i narzędzi, które mogą posłużyć do ich przezwyciężenia. Mamy nadzieję, że wydarzenie to stanie się przestrzenią do owocnej wymiany poglądów i dobrych praktyk oraz będzie stanowiło inspirację dla wybranych niedawno pierwszych władz Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii i włodarzy 41 tworzących ją gmin.
Udział w konferencji „Metropolia pod napięciem” jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 września br. Wypełniony formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych, prosimy przesłać na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie OPMiM: http://www.obserwatoriummiasto.us.edu.pl/2017/08/miedzynarodowa-konferencja-metropolia-pod-napieciem/
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok