Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2017 – nabór

slaski festiwal naukiRozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach. Wystawcy i prelegenci mogą zgłaszać swój udział za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.slaskifestiwalnauki.pl.
Zaproszenie kierowane jest do pracowników naukowych, członków studenckich kół naukowych, studentów oraz doktorantów, a także instytucji, z którymi współpracują na co dzień. Wydarzenie będzie okazją do zaprezentowania swoich naukowych zainteresowań oraz dokonań.
Propozycje popularyzujące naukę mogą być składane w 6 obszarach:
humanistyczno-społecznym,
artystycznym,
przyrodniczym,
nauk ścisłych,
technicznym,
medycznym.
Termin naboru zgłoszeń upływa 30 września 2017 roku.
W organizację ubiegłorocznego wydarzenia włączyło się prawie 500 pracowników i studentów Uniwersytetu Śląskiego, a sam festiwal nauki cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Uczestniczyło w nim ponad 10 tys. osób.
Tegoroczna edycja będzie miała szerszą formułę i potrwa trzy dni:
30 listopada zorganizowany zostanie Dzień Science On Stage w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, w programie zaplanowano teatry naukowe i popularnonaukowy wieczór akademicki;
1–2 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywać się będą wykłady, warsztaty, pokazy naukowe, eksperymenty, konkursy i wystawy oraz przedstawienia, dostępne będą ponadto stanowiska pokazowe i centra nauki.
Oprócz przestrzeni wykładowo-warsztatowej i pokazowej zbudowanej wokół sześciu obszarów wiedzy zaplanowano również dodatkowe strefy, w tym strefę wynalazcy, strefę centrów nauki, żywą bibliotekę i czas dla gości specjalnych.
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok